Průzkum internetu v domácnostech v ČR

V rámci splnění cíle Evropské komise, aby 50 % evropských domácností mělo internetové připojení rychlejší než 100Mbit/s, představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu záměr spolupracovat s kraji na administraci finančních prostředků Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. V současné době realizuje společnost Grant Thornton Advisory pro Ministerstvo průmyslu a obchodu průzkum, jehož cílem je zjištění skutečné poptávky domácností po internetu. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+).

Právě teď se rozhoduje o rozvoji sítí nové generace. Ambicí průzkumu je zjistit, na co domácnosti internet využívají, zda jsou s ním spokojení a jaké jsou případně jejich představy. Průzkum se skládá z 15 otázek, které se dají vyplnit do 5 minut (typ připojení, maximální rychlost internetu, cena atd.). Ministerstvo požádalo jednotlivé krajské úřady o spolupráci při šíření dotazníku mezi občany Kraje a krajský úřad požádal o zveřejnění i obec Černíč.

Dotazník najdete na https://grantthornton.eu/pruzkumint/ a je možné ho vyplnit do 22. srpna 2019. Díky vzájemné spolupráci mají občané možnost přispět svým názorem k udržitelné a technologicky vyspělé České republice.